6. ročník Novostrašeckého běhu, 15. dubna 2017 - kategorie dospělých

Název

Popis

Dnešní dopoledne patřilo v Novém Strašecí běhu. Na fotbalovém hřišti TJ Sokol se konal 6. ročník Novostrašeckého běhu, kterého se tentokrát zúčastnilo 341 běžců. Běh pořádalo město Nové Strašecí ve spolupráci se Základní a mateřskou školou J. A. Komenského a Domem dětí a mládeže.

Letošní novinkou závodu byla možnost online přihlášení, které řada lidí využila. Od devíti hodin závodily v jednotlivých kategoriích děti a běhaly od 50 m více dle věku. Nejmladší závodníci povzbuzováni svými rodiči se opravdu předháněli ve svých výkonech. Po vyhlášení vítězů dětských kategorií a předání medailí odstartoval po jedenácté hodině hlavní závod. Toho se tentokrát zúčastnilo rekordních 190 běžců. Nejlepší závodník byl v cíli za necelých dvacet minut.

Záštitu nad letošním ročníkem převzal hokejový útočník Rytířů Kladno Jakub Strnad. Společně se starostou města Karlem Filipem a místostarostkou Libuší Vosátkovou předával ceny jak nejlepším dětem, tak i dospělým. A jako správný sportovec se zúčastnil i hlavního závodu a doběhl s výborným časem 24:55 min.

Děkujeme sponzorům a všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu dnešního sportovního klání.

Autor fotografií: Ivana Rezková